Moja misja

Nazywam się Magdalena Łuczak. Jestem mgr fizjoterapii, mgr wychowania fizycznego, terapeutą WATSU, instruktorem Halliwick, terapeutą Integracji Sensorycznej, terapeutą Bad Ragaz Ring Method (BRRM), trenerem pływania, psychologiem sportu. W całej swojej karierze zawodowej skupiona byłam i jestem na pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną oraz osobami dorosłymi, zarówno pełnosprawnymi, jak i z niepełnosprawnością. Od prawie 20 lat pracuję w zawodzie, a przede wszystkim ukochałam pracę w wodzie. Realizuję się przez pracę z osobami z niepełnosprawnością w terapiach neurologicznych w wodzie (BRRM, terapia WATSU, nauczaniu pływania wg koncepcji HALLIWICK) oraz z przez pracę z osobami pełnosprawnymi (nauka i doskonalenie pływania, terapie rozluźniające, relaksujące, korekcje wad postawy). Jestem niezmiernie szczęśliwa, gdy widzę, że moje zajęcia i terapie jakie prowadzę pozytywnie wpływają na moich pacjentów/klientów. Niekiedy na efekty czeka się dość długo, ale każdy mały krok przybliża Nas do sukcesu.

Moja działalność jest ukierunkowana na:

– działalność rehabilitacyjną w tym korekcyjną poprzez zajęcia w wodzie przeznaczoną dla dzieci i młodzieży, dorosłych,
– naukę i doskonalenie pływania,
– zajęcia dla osób z obniżonym napięciem mięśniowym i spastyką,
– zajęcia terapii pourazowej w wodzie,
– zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną,
– naukę pływania prowadzoną wg Koncepcji HALLIWICK dla osób z dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi
– terapię WATSU,
– terapię Bad Ragaz Ring Method (neurologiczna terapia w wodzie),
– Integrację Sensoryczną, którą staram się przenosić do wody, by urozmaicić dzieciom proces terapeutyczny,
– oraz pracę ,,na lądzie,, w gabinecie – przez masaż klasyczny, masaż tkanek głębokich – rozluźnianie mięśniowo-powięziowe.

Pracuję głównie w wodzie oraz na sali/gabinecie. Obydwie formy zajęć doskonale się uzupełniają, jednakże każda z tych form może być wykorzystywana samodzielnie. Obydwie w/w formy terapii zapobiegają pogłębianiu się stanu fizycznego i psychicznego moich pacjentów/klientów. Fantastyczne wyniki dają zajęcia terapeutyczne w wodzie, gdyż oddziaływanie wody na organizm człowieka jest powszechnie znane.

Co oferuję?

Zajęcia na pływalni są doskonałym uzupełnieniem zajęć na sali, jak i odwrotnie. Należy pamiętać, że w przypadku każdej wady i schorzenia środowisko wodne daje ogrom możliwości terapeutycznych. Ćwiczenia i zabiegi na sali dają wprawdzie pewne ograniczenia, jednak ich różnorodność pozwala na osiągnięcie wspaniałych i funkcjonalnych efektów. Wzmocnieniem obydwu form terapii jest masaż. Na moich zajęciach ćwiczenia są odpowiednio dobrane do każdego pacjenta – indywidualna terapia.

Zajęcia w wodzie pomagają w:
– zwiększeniu pojemności oddechowej płuc,
– wzmocnieniu gorsetu mięśniowego kręgosłupa,
– rozciągnięciu przykurczonych mięśni,
– stymulowaniu rozwoju psychofizycznego i emocjonalnego,
– usprawnianiu umiejętności koncentracji uwagi,
– rozwijaniu ogólnego funkcjonowania poznawczego,
– rozwijaniu sprawności i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Wpływ masażu
– kojąco wpływa na działanie całego organizmu,
– w trakcie masażu tkanka mięśniowa zaopatrywana jest w tlen który zwiększa i poprawia wydolność mięśni, co powoduje, że dziecko staje się sprawniejsze,
– w trakcie masażu zwiększa się ilość krwi przepływającej przez nerki co pozwala na lepsze ich oczyszczenie,
– wpływa kojąco, uspokajająco, relaksacyjnie na układ nerwowy,
– pobudza układ krwionośny, limfatyczny, usuwa obumarłe komórki naskórka przez co wpływa leczniczo na skórę,
– zwiększa dopływ tlenu do poszczególnych narządów.

Dzięki zajęciom, które oferuję można skutecznie przeciwdziałać ujemnym skutkom cywilizacji (pozycja siedząca w szkole, przed TV, przed komputerem). Terapia wspomaga oddziaływanie korekcyjne i rehabilitacyjne, odciąża kręgosłup, rozluźnia układ stawowo-więzadłowy kręgosłupa, odpręża, dostarcza przyjemności, a pozycja horyzontalna poprawia krążenie, pracę serca i układu oddechowego. Indywidualne zajęcia terapeutyczne pozwalają na dokładny i profesjonalny dobór ćwiczeń tak, aby kuracja była skuteczna, a wyniki kuracji widoczne.
Staram się aby każda osoba która trafia do mnie na zajęcia, bez różnicy czy jest to osoba z niepełnosprawnością czy pełnosprawna, dziecko czy dorosły, czy są to zajęcia indywidualne czy grupowe, czy są to neuroterapie, czy nauka pływania – aby korzystając z mojej pomocy mogła polepszyć swój stan fizyczny oraz dobrostan psychiczny. Wiemy przecież, że nasz organizm to jedna wielka Wspaniała Maszyna i działając na jedną rzecz – polepszamy nasz stan ogólny.